MevzuatÖzel Konular

Eğitim Sen Müdür Görevlendirmelerindeki Ayrımcılığa Dava Açtı

Eğitim Sen Milli Eğitim Bakanlığında müdür görevlendirilmelerine karşı dava açtı. Eğitim Sen tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Yönetmeliği’nde 09.02.2019 günlü, 30681 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan değişiklikle Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Yönetmeliği’nde değişiklik yapılmıştır. Bu değişiklikle mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarına müdür olarak görevlendirileceklerde atölye ve laboratuvar öğretmenlerine ve imam hatip liselerine müdür olarak görevlendirileceklerde meslek dersleri öğretmenlerine ek puan avantajı kaldırılmış görevlendirme önceliği tanınmıştır.

Böylece puan üstünlüğü olsa dahi mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarına atölye ve laboratuvar öğretmenleri, imam hatip liselerine meslek dersleri öğretmenleri müdür olarak görevlendirilecektir. Bu liselere diğer branşlardan öğretmenler ancak sayılan branşlardan aday bulunmaması durumumda müdür olabilecektir. Bu nedenle ayrımcı nitelikteki bu düzenlemenin iptali ve yürütmesinin durdurulması istemiyle dava açtık.

Etiketler
Daha Fazla Göster

memurilkhaber.com

memurilkhaber.com; sadece memurları ilgilendiren haberleri ziyaretçilerine sunmayı amaçlamakta olup güncel ve ülke gündeminden haberleri de ziyaretçileri ile paylaşmaktadır. Haber göndermek için lütfen bize ulaşın linkini kullanın.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: